מלונות באילת


בקצהו של מפרץ אילת והים האדום, במקום שהוא תפר בין מדבר ס יני, הרי אדום והנגב, בתחנת מעבר חשובה ומרכזית של נדידת הציפורים מיבש אירופה הקרה בחורף ליבשת אפריקה החמה וחזרה בחודשי הקיץ, שוכנת העיר הדרומית בישראל, אילת, לחופי הים האדם. השילוב המדהים של מים וים וטמפרטורה קיצית כול השנה, מתייג את העיר אילת כאחד ממקומות הנופש מהגדולים בישראל.
שילוב נדיר של ההרים והמפרץ המייצר נופים מרהיבים הביא גם מספר
רב של מלונות באילת שמתחרים על ליבו של הנופש הישראלי והתייר המבקש לשלב בחופשה, ים, מקומות בילוי ועשרות אטרקציות הפזורות בעיר. כמו כן ימצא הנופש בעיר, מסעדות מעולות, בתי מלון מפנקים, חופים יפיפיים, חיי לילה תוססים וכמובן סיבה לא פחות חשובה הירקניות ללא מע"מ.

כבירת הנופש של התיירות פנים בישראל, ענף התיירות הינו ענף התעסוקה הגדול של העיר, אשר בה שוכנים עשרות בתי מלון ובתי אירוח המציעים למעלה מ- 11,000 חדרי אירוח מגוונים. זאת ועוד רוב העסקים בענפים שונים קשורים וניזונים מענף התיירות המפותח. משנת 1985 העיר אילת מוגדרת כ"אזור סחר חופשי" ללא מע"מ, דבר המושך גם הוא לא מעט תיירים מהארץ והעולם. בשנים האחרונות, הרבה בזכות האקלים הנוח, הפכה אילת גם לעיר ספורט בינלאומית המארחת אליפויות ארציות ובינלאומיות בענפי הספורט השונים.